Ogólne warunki
Witamy na naszej stronie! Dziękujemy za zaufanie przy zakupie!
Prosimy o uważne zapoznanie się z tym dokumentem przed finalizacją zamówienia, gdyż finalizując zamówienie akceptujesz treść niniejszych OW!
Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące niniejszych Ogólnych Warunków Handlowych, korzystania ze strony internetowej, poszczególnych produktów, procesu zakupu lub chcieliby Państwo omówić z nami swoje indywidualne potrzeby, prosimy o kontakt z naszym personelem na podane dane kontaktowe!
Nazwa: Water Fun Kft.
Siedziba: 1151 Budapeszt, Visonta u. 1.
Adres do korespondencji: 1151 Budapeszt, Visonta u. 1.
Numer rejestracyjny firmy: 01-09-303368
Numer podatkowy: HU25989616
a) Nasze dane kontaktowe
Telefon: +48459567036
E-mail: info@woou.pl
Strona internetowa: https://www.woou.pl
Numer rejestracyjny ochrony danych: NAIH-112378/2017
Dodatkowy numer rejestracyjny ochrony danych: NAIH-112379/2017
b) Dane dostawcy usług hostingowych
Nazwa: Shoprenter.hu Kft.
Siedziba: 4028 Debreczyn, Kassai út 129.
Kontakt: +36-1/234-5011, info@shoprenter.hu
Koncepcje
Do sprzedania: CLV z 1997r. o ochronie konsumentów. Water Fun Kft., dystrybutor w rozumieniu § 2 pkt 17 Ustawy.
Strony: Sprzedający i Kupujący łącznie
Konsument: CLV z 1997 r. w sprawie ochrony konsumentów. Zgodnie z § 2 pkt 10 ustawy osoba fizyczna działająca poza zakresem wykonywania zawodu, samodzielnego wykonywania zawodu lub działalności gospodarczej
Umowa konsumencka: umowa, której jednym podmiotem jest konsument
Strona internetowa: http://www.woou.pl, która uznawana jest za narzędzie umożliwiające komunikację pomiędzy nieobecnymi osobami
Umowa: Umowa kupna zawarta pomiędzy Sprzedawcą a Kupującym za pośrednictwem Serwisu i korespondencji elektronicznej
Urządzenie umożliwiające porozumiewanie się nieobecnych stron: urządzenie umożliwiające złożenie oświadczenia o umowie pod nieobecność stron – w celu zawarcia umowy. Takim narzędziem jest w szczególności formularz zaadresowany lub bezadresowy, pismo zwykłe, ogłoszenie zamieszczone w produkcie prasowym wraz z formularzem zamówienia, katalog, telefon oraz urządzenie zapewniające dostęp do Internetu.
Umowa nieobecna: umowa konsumencka zawierana bez jednoczesnej fizycznej obecności stron w ramach systemu sprzedaży na odległość zorganizowanego w celu dostarczenia produktu lub usługi zgodnie z umową, w taki sposób, że w celu zawarcia umowy, strony umowy korzystają z urządzenia umożliwiającego komunikację wyłącznie pomiędzy nieobecnymi stronami
Produkt: CLV z 1997 r. o ochronie konsumentów zawarty w ofercie Serwisu. towary zgodnie z § 2.2 Ustawy, wszystkie zbywalne rzeczy ruchome wprowadzone do obrotu w Serwisie i przeznaczone do sprzedaży, będące przedmiotem Umowy
Przedsiębiorca: osoba działająca w zakresie swojego zawodu, samodzielnego wykonywania zawodu lub działalności gospodarczej
Kupujący/Ty: osoba prawna lub fizyczna zawierająca umowę składająca ofertę zakupu za pośrednictwem Serwisu. W tym drugim przypadku konsument.
W przypadku umów zawieranych pomiędzy konsumentem a przedsiębiorcą (dalej: umowa konsumencka) rękojmia: obowiązkowa rękojmia określona w Kodeksie cywilnym oraz w przepisach odrębnych dla umów konsumenckich
Obowiązujące ustawodawstwo
W szczególności do Umowy mają zastosowanie następujące przepisy:
CLV z 1997 r. ustawa o ochronie konsumentów;
CVIII z 2001 roku Ustawa o niektórych sprawach o usługi handlu elektronicznego i usługi związane ze społeczeństwem informacyjnym;
ustawa V z 2013 r. Kodeks cywilny (PTK);
151/2003. (IX. 22.) Dekret rządowy w sprawie obowiązkowej gwarancji na niektóre dobra konsumpcyjne trwałego użytku;
Rozporządzenie Rządu 45/2014 (II.26) w sprawie szczegółowych zasad umów między konsumentem a przedsiębiorcą;
19.2014. (IV.29.) Rozporządzenie NGM w sprawie zasad postępowania z roszczeniami z tytułu rękojmi i rękojmi na rzecz sprzedaną na podstawie umowy między konsumentem a przedsiębiorcą
Zakres, akceptacja i zmiana Ogólnych Warunków
Treść łączącej nas umowy określają – oprócz przepisów obowiązującego prawa – niniejsze Ogólne Warunki Handlowe (dalej: OW) oraz dalsze informacje na stronie internetowej. W związku z tym niniejszy Regulamin zawiera prawa i obowiązki Twoje i nas, warunki zawarcia umowy, terminy wykonania, warunki dostawy i płatności, zasady odpowiedzialności oraz warunki korzystania z prawa odstąpienia od umowy.
Przed sfinalizowaniem zamówienia masz obowiązek zapoznać się z postanowieniami niniejszych OWU. Dokonując zakupów za pośrednictwem naszego sklepu internetowego akceptujesz postanowienia niniejszego Regulaminu, a Regulamin stanowi w pełni część umowy pomiędzy Tobą a Sprzedawcą.
Sprzedawca uprawniony jest do zmiany postanowień niniejszych OWU w ramach obowiązujących przepisów prawa. Przed każdym zakupem prosimy o zapoznanie się z postanowieniami Ogólnych Warunków Handlowych! Wszelkie zmiany Ogólnych Warunków obowiązują od chwili ich opublikowania na stronie internetowej. Wszelkie zmiany nie będą miały wpływu na już zawarte umowy (potwierdzone zamówienia).
Język umowy, forma umowy
Umowy objęte zakresem niniejszych OWU nie są umowami pisemnymi, nie są składane przez Sprzedawcę.
Ceny
Ceny podane są w PLN i zawierają VAT. Ceny mają charakter informacyjny, zastrzegamy sobie prawo do zmiany cen.
Ceny wskazane w Serwisie są cenami katalogowymi obowiązującymi w chwili złożenia zamówienia i są cenami brutto, tj. zawierają podatek VAT, ale nie zawierają opłaty za dostawę. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen. W przypadku zakupu przez Kupującego produktu, którego nie ma na magazynie, Sprzedający zwraca mu pisemną uwagę, że cena zamówionego produktu może ulec zmianie ze względu na zmianę kursu walut PLN/EUR/USD. Kupujący ma prawo zrezygnować z zakupu po uprzednim poinformowaniu.
W przypadku cen promocyjnych promocja będzie trwała przez określony czas, jednak nie do wyczerpania się określonego zapasu, w związku z tym Sprzedający zwraca uwagę Kupującego na fakt, że zapas może zostać wyczerpany jeszcze przed ostateczny termin promocji.
Jeżeli na Stronie produkt jest wystawiony z błędną (nieracjonalną) ceną, możliwą przyczyną jest błąd techniczny lub inny, dlatego Sprzedawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności za oczywisty błąd. W przypadku nieracjonalnej ceny Sprzedawca nie może przyjąć zamówienia po nieracjonalnej cenie i nie jest zobowiązany do sprzedaży produktu po takiej cenie.
Sprzedający zachowuje pełną własność produktu do czasu uiszczenia przez Kupującego pełnej kwoty ceny zakupu i opłaty za dostawę, zatem własność przechodzi na Kupującego po całkowitym uiszczeniu ceny zakupu i opłaty za dostawę.
Ceny podane w ofertach cenowych i potwierdzeniach przeliczane są w PLN po kursie obowiązującym w chwili wysyłki, dlatego Zleceniobiorca zastrzega sobie prawo do jednostronnej zmiany cen w przypadku zmiany kursu przekraczającej +/- 10%, co będzie stanowić część Umowy.
Możliwości rozpatrywania skarg i egzekwowania prawa
Konsument może zgłaszać zastrzeżenia konsumenckie związane z produktem lub działalnością Sprzedawcy na następujące dane kontaktowe:
Adres internetowy: http://www.woou.pl
· Miejsce rozpatrywania reklamacji: Węgry, 1151 Budapeszt, Visonta u. 1.
· E-mail: info@woou.pl
· Telefon: +48459567036
Sprzedawca rozpatruje otrzymane w ten sposób reklamacje i udziela na nie odpowiedzi w terminie 30 dni od dnia otrzymania reklamacji – w sposób możliwy do sprawdzenia w formie pisemnej – pocztą za potwierdzeniem odbioru lub pocztą elektroniczną.
Jeżeli Konsument nie wyrazi zgody na rozpatrzenie reklamacji albo rozpatrzenie reklamacji nie będzie możliwe, Sprzedawca niezwłocznie zapisze treść reklamacji i swoje stanowisko w jej sprawie oraz przekaże jej kopię Konsumentowi lub prześle pocztą e-mail. Sprzedawca protokołuje zgłoszoną przez Konsumenta reklamację i w przypadku wystąpienia problemu gwarancyjnego przyjmuje Produkt potwierdzony paragonem.
Sprzedawca uchyla się od rozpatrzenia reklamacji złożonej ponownie przez tego samego konsumenta, o tej samej treści co treść poprzedniej, rozpatrzonej reklamacji i nie zawierającej nowych informacji, a także reklamacji konsumenckiej złożonej przez osobę niezidentyfikowaną.
Jeżeli spór konsumencki, który może powstać pomiędzy Sprzedawcą a konsumentem, nie zostanie rozstrzygnięty w toku negocjacji, konsumentowi przysługują następujące możliwości dochodzenia roszczeń:
Złożenie skargi do organów ochrony konsumentów. Jeżeli konsument zauważy naruszenie jego praw konsumenckich, przysługuje mu prawo złożenia skargi do organu ochrony konsumentów właściwego ze względu na jego miejsce zamieszkania. Po rozpatrzeniu reklamacji organ podejmuje decyzję o prowadzeniu postępowania w sprawie ochrony konsumentów.
Postępowanie sądowe. Klientowi przysługuje prawo dochodzenia swoich roszczeń wynikających ze sporu konsumenckiego przed sądem w ramach postępowania cywilnego zgodnie z ustawą V z 2013 r. Kodeks cywilny oraz ustawą CXXX z 2016 r. Kodeks postępowania cywilnego. zgodnie z przepisami prawa.
Inspektoraty ochrony konsumentów w urzędach stołecznych i powiatowych działają w pierwszej instancji z właściwością powiatową, a w drugiej instancji z właściwością ogólnokrajową działa Krajowy Urząd Ochrony Konsumentów. Jurysdykcję ustala się ze względu na miejsce zamieszkania konsumenta, siedzibę i lokalizację firmy, a także miejsce popełnienia naruszenia. Wniosek można złożyć do dowolnego właściwego inspektoratu.
Informujemy, że możesz złożyć na nas skargę konsumencką. Jeżeli odrzucimy Twoją reklamację konsumencką, masz również prawo zwrócić się do Komisji Pojednawczej, która jest właściwa ze względu na Twoje miejsce zamieszkania lub zamieszkania: warunkiem wszczęcia postępowania komisji pojednawczej jest podjęcie przez konsumenta bezpośredniej próby rozstrzygnięcia sporu z dany biznes. Na podstawie wniosku konsumenta za postępowanie odpowiedzialny jest organ pojednawczy wskazany we wniosku konsumenta, a nie organ właściwy.
Rada pojednawcza jest odpowiedzialna za rozstrzyganie sporów konsumenckich poza postępowaniem sądowym. Zadaniem kolegium pojednawczego jest podjęcie próby osiągnięcia porozumienia między stronami w celu rozstrzygnięcia sporu konsumenckiego, a w przypadku niepowodzenia tego, podjęcie decyzji w sprawie w celu zapewnienia prostego, szybkiego i skutecznego i oszczędne egzekwowanie praw konsumentów. Na wniosek konsumenta lub przedsiębiorcy rada pojednawcza udziela porad w zakresie praw konsumenta i obowiązków konsumenta.
Postępowanie przed komisją pojednawczą rozpoczyna się na wniosek konsumenta. Żądanie należy złożyć w formie pisemnej do przewodniczącego komisji pojednawczej: wymóg pisemny można spełnić listownie, telegramem, telegrafem lub faksem, a także w inny sposób umożliwiający odbiorcy przechowywanie kierowanych do niego danych na stałe przez przez okres odpowiedni do celu danych oraz wyświetlenie przechowywanych danych w niezmienionej formie i treści
Wniosek musi zawierać
the. imię i nazwisko, miejsce zamieszkania lub lokalizacja konsumenta,
B. nazwę, siedzibę lub siedzibę firmy, której dotyczy spór konsumencki,
C. jeżeli konsument wskaże organ wezwany zamiast właściwego organu pojednawczego,
D. krótki opis stanowiska konsumenta, faktów je potwierdzających oraz ich dowodów,
mi. oświadczenie konsumenta, że konsument bezpośrednio podjął próbę rozstrzygnięcia spornej kwestii z zainteresowanym przedsiębiorcą
F. oświadczenie konsumenta o tym, że nie wszczął w sprawie postępowania innego organu pojednawczego, nie wszczął postępowania mediacyjnego, nie złożono pozwu ani nie złożono wniosku o wydanie nakazu zapłaty,
G. wniosek o decyzję zarządu,
H. podpis konsumenta.
Do wniosku należy dołączyć dokument lub jego kopię (wyciąg), którego treść Konsument powołuje jako dowód, a więc w szczególności pisemne oświadczenie firmy o odrzuceniu reklamacji lub w przypadku braku takiego dowodu inny pisemny dowód dostępne dla konsumenta w sprawie próby negocjacji.
Jeżeli Konsument działa przez pełnomocnika, do wniosku należy dołączyć pełnomocnictwo.
Więcej informacji na temat rad pojednawczych można znaleźć tutaj: http://www.bekeltetes.hu
Więcej informacji na temat właściwych terytorialnie rad pojednawczych można znaleźć tutaj: http://www.bekeltetes.hu/index.php?id=testuletek
Platforma internetowego rozstrzygania sporów
Komisja Europejska stworzyła stronę internetową, na której konsumenci mogą się zarejestrować, dzięki czemu mają możliwość rozstrzygnięcia swoich sporów prawnych związanych z zakupami w Internecie poprzez wypełnienie wniosku, unikając postępowania sądowego. W ten sposób konsumenci mogą dochodzić swoich praw, na przykład nie powstrzymując ich od dystansu.
Jeśli chcesz złożyć reklamację dotyczącą produktu lub usługi zakupionej w Internecie i niekoniecznie chcesz udać się do sądu, możesz skorzystać z internetowego narzędzia rozstrzygania sporów.
Na portalu Ty i sprzedawca, na którego złożyliście skargę, możecie wspólnie wybrać organ rozstrzygający spory, któremu chcesz powierzyć rozpatrzenie reklamacji.
Platforma internetowego rozstrzygania sporów dostępna jest tutaj: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/?event=main.home.show&lng=HU
Prawa autorskie
LXXVI z 1999 r. o prawie autorskim. Ustawy (dalej: Szt.) § 1 pkt 1, witryna internetowa jest dziełem chronionym prawem autorskim, zatem wszystkie jej części podlegają ochronie prawa autorskiego. Szt. Na podstawie § 16 ust. 1 zabrania się nieuprawnionego korzystania z rozwiązań graficznych, oprogramowania, programów komputerowych znajdujących się w serwisie, a także korzystania z jakichkolwiek aplikacji, które mogą posłużyć do modyfikacji serwisu lub jakiejkolwiek jego części. Wszelkie materiały znajdujące się w serwisie i jego bazie danych mogą zostać pobrane, nawet za pisemną zgodą uprawnionego, jedynie poprzez odesłanie do serwisu i wskazanie źródła. Właściciel praw autorskich: Water Fun Kft.
Częściowa nieważność, kodeks postępowania
Jeżeli którykolwiek punkt Ogólnych Warunków okaże się prawnie niekompletny lub nieważny, pozostałe punkty umowy pozostaną w mocy, a w miejsce nieważnej lub nieprawidłowej części obowiązywać będą obowiązujące postanowienia.
Sprzedawca nie posiada kodeksu postępowania wynikającego z ustawy o zakazie nieuczciwych praktyk handlowych wobec konsumentów.
Eksploatacja cyfrowych treści danych, techniczne środki ochrony
Dostępność serwerów dostarczających dane wyświetlane w serwisie wynosi ponad 99,9% w skali roku. Cała zawartość danych jest regularnie archiwizowana, więc w razie problemu można przywrócić pierwotną zawartość danych. Dane wyświetlane w serwisie przechowywane są w bazach danych MSSQL i MySQL. Wrażliwe dane są przechowywane z zachowaniem odpowiedniego poziomu szyfrowania, a do ich szyfrowania wykorzystywana jest obsługa sprzętowa wbudowana w procesor.
Informacje o istotnych właściwościach produktów
Na stronie internetowej w opisach poszczególnych produktów podajemy informacje o istotnych właściwościach produktów, które można nabyć. Dane na stronie produktu mają charakter informacyjny! Zdjęcia mają czasami charakter ilustracyjny, kolory nie zawsze odpowiadają rzeczywistości!
Korekta błędów we wprowadzaniu danych - Odpowiedzialność za prawdziwość podanych danych
W trakcie składania zamówienia masz możliwość zmiany danych, które podałeś przed finalizacją zamówienia (po kliknięciu przycisku Wstecz w przeglądarce otwiera się poprzednia strona, dzięki czemu możesz poprawić wprowadzone dane nawet jeśli przeszedłeś już na następną stronę) ). Pamiętaj, że Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że wprowadzone dane są prawidłowe, ponieważ produkt zostanie wystawiony na fakturę i dostarczony na podstawie podanych przez Ciebie danych. Składając zamówienie, potwierdzasz, że Sprzedawca ma prawo obciążyć Cię wszelkimi szkodami i kosztami wynikającymi z błędnego i niedokładnego wprowadzenia danych. Sprzedawca wyłącza odpowiedzialność za wykonanie powstałe na podstawie błędnie wprowadzonych danych. Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że błędnie wpisany adres e-mail lub zapełnienie przestrzeni dyskowej należącej do skrzynki pocztowej może skutkować brakiem doręczenia potwierdzenia i uniemożliwić zawarcie umowy.
Postępowanie w przypadku błędnej ceny
Może się zdarzyć, że – np. z powodu błędu technicznego - na stronie internetowej podana jest błędna cena. W przypadku podania błędnej ceny Sprzedawca nie może przyjąć zamówienia (Twojej oferty), tym samym nie jest zobowiązany do sprzedaży produktu po błędnej cenie. W przypadku złożenia oferty z błędną ceną pomiędzy Tobą a Sprzedającym nie zostanie zawarta żadna umowa. Jeżeli złożysz ofertę z błędną ceną, system automatycznie ją potwierdzi, ale nie oznacza to przyjęcia oferty przez Sprzedawcę. W przypadku złożenia przez Państwa oferty (zamówienia) z błędną ceną, pracownik Sprzedawcy zwróci Państwa uwagę na prawidłową cenę i może zaproponować zawarcie umowy po właściwej cenie. Nie mają Państwo obowiązku składania oferty i zawarcia umowy po prawidłowej cenie podanej przez Sprzedawcę zamiast ceny błędnej. W takim przypadku pomiędzy stronami nie powstaje żadna umowa.
Korzystanie ze strony internetowej
Rejestracja
Korzystanie z serwisu nie podlega rejestracji.
Informacje o korzystaniu z serwisu
Wybór produktu
Klikając na kategorie produktów na stronie internetowej, możesz wybrać żądaną rodzinę produktów i poszczególne produkty (towary) wchodzące w jej skład. Klikając na każdy produkt, znajdziesz jego zdjęcie, numer artykułu, opis i cenę. W przypadku zakupu należy zapłacić cenę podaną na stronie internetowej. Produkty oznaczone są ilustrowanym zdjęciem. Akcesoria i elementy dekoracyjne pokazane na zdjęciach nie są częścią produktu, chyba że zostało to zaznaczone w opisie produktu. Pamiętaj, że nie ponosimy odpowiedzialności za literówki lub nieprawidłowe dane!
Dodaj do koszyka
Po wybraniu Produktu można kliknąć przycisk „Dodaj do koszyka” w celu umieszczenia dowolnej liczby produktów w koszyku bez obowiązku zakupu i płacenia, gdyż dodanie do koszyka nie stanowi oferty.
Zalecamy umieszczenie produktu w koszyku nawet jeśli nie jesteś pewien czy chcesz kupić konkretny produkt, ponieważ dzięki temu będziesz mieć przegląd aktualnie wybranych produktów i jednym kliknięciem wyświetlisz je na jednym ekranie , można przeglądać i porównywać. Zawartość Koszyka można dowolnie modyfikować aż do momentu finalizacji zamówienia - do momentu naciśnięcia przycisku „Zakończ zamówienie” można dowolnie usuwać produkty z koszyka, dodawać do koszyka nowe produkty według uznania i żądany produkt numer można zmienić.
Jeżeli umieścisz wybrany produkt w Koszyku, pojawi się osobne okno z komunikatem „Dodano do koszyka!” z tekstem. Jeżeli nie chcesz wybierać więcej produktów kliknij przycisk "Przejdź do koszyka"! Jeśli chcesz ponownie zobaczyć wybrany produkt lub dodać nowy produkt do koszyka, kliknij przycisk „Kontynuuj wybór”!
Przeglądanie koszyka
Korzystając z serwisu, w każdej chwili możesz sprawdzić zawartość koszyka klikając na ikonę „Wyświetl koszyk” znajdującą się w górnej części serwisu. Tutaj możesz usunąć wybrane produkty z koszyka lub zmienić numer produktu. System w ciągu kilku sekund zaktualizuje informacje odpowiadające zmienionym przez Ciebie danym, w tym cenę produktów znajdujących się w koszyku, bez konieczności naciskania.
Jeżeli nie chcesz wybierać dodatkowych produktów i umieszczać ich w koszyku, możesz kontynuować zakupy wciskając przycisk „Przejdź do kasy”.
Wprowadź dane klienta
Po naciśnięciu przycisku „Przejdź do kasy” wyświetlona zostanie zawartość koszyka oraz łączna cena, jaką należy zapłacić za zakup wybranych przez Ciebie produktów. W sekcji „Kontakty” w polach tekstowych możesz wpisać swój adres e-mail, imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu. Po wpisaniu numeru telefonu w wyskakującym okienku ostrzegamy Cię o konieczności potwierdzenia numeru telefonu. Klikając przycisk „Anuluj” możesz usunąć/poprawić dotychczas wprowadzone dane i wrócić do wprowadzania danych kontaktowych, klikając przycisk „Wyślij kod”, wyślemy kod potwierdzający SMS-em na podany numer telefonu, które należy w tym celu wpisać w wyskakującym okienku.
Po pomyślnym sprawdzeniu możesz kontynuować wciskając przycisk „Obok metod wysyłki” w sekcji „Wysyłka” w celu wprowadzenia danych do wysyłki. W sekcji „Dostawa” należy zaznaczyć, że chcą Państwo odebrać zamówiony produkt osobiście (odbiór osobisty), zamówić dostawę zwykłą lub przedsprzedażową. W przypadku dostawy system wskazuje opłatę za dostawę, którą należy uiścić w trakcie składania zamówienia.
Po wybraniu sposobu wysyłki możesz kontynuować proces zamówienia klikając przycisk „Przejdź do form płatności”. W sekcji „Wybierz metodę płatności” należy zaznaczyć opcję, którą chcesz zapłacić za zamówiony(e) produkt(y) jako „Płatność kartą bankową online – SimplePay” lub „Przelew bankowy (przedpłata)”.
W polu tekstowym „Adres rozliczeniowy” system automatycznie zapisuje dane wprowadzone w sekcji „Dane kontaktowe”. Możesz wpisać dokładny adres rozliczeniowy w pustych polach tekstowych.
Przegląd zamówienia
Po wypełnieniu powyższych pól tekstowych i kliknięciu przycisku „Kontynuuj do podsumowania” zostaniesz przeniesiony na stronę „Podsumowanie zamówienia”. Tutaj możesz zobaczyć podsumowanie danych, które podałeś wcześniej, takich jak zamówione produkty, użytkownik, dane dotyczące płatności, fakturowania i dostawy oraz kwotę, którą musisz zapłacić (nie możesz już tutaj zmienić tych danych, chyba że klikniesz przycisk „Zmień”).
Finalizacja zamówienia (złożenie oferty)
Jeżeli masz pewność, że zawartość strony „Podsumowanie zamówienia” odpowiada produktom, które chcesz zamówić, a Twoje dane są prawidłowe, możesz sfinalizować zamówienie klikając przycisk „Zamawiam”. Informacje podane na stronie internetowej nie stanowią oferty zawarcia umowy ze strony Sprzedawcy. W przypadku zamówień objętych niniejszymi Ogólnymi Warunkami, jesteś uważany za oferenta, a do zawarcia umowy dochodzi poprzez przyjęcie przez Sprzedawcę oferty złożonej przez Ciebie za pośrednictwem serwisu internetowego zgodnie z postanowieniami niniejszych Ogólnych Warunków Regulamin.
Naciskając przycisk „Zamawiam” wyrażają Państwo zgodę na to, aby Państwa oferta została uznana za złożoną, a Państwa oświadczenie – w przypadku potwierdzenia przez Sprzedawcę zgodnie z niniejszymi OW – pociągało za sobą obowiązek zapłaty.
Realizacja zamówień, tworzenie umów
Jesteś związany swoją ofertą (zamówieniem) przez okres 48 godzin, a Sprzedawca w ciągu 48 godzin prześle wiadomość e-mail z potwierdzeniem Twojego zamówienia. Jeśli Twoja oferta nie zostanie potwierdzona przez Sprzedawcę w ciągu 48 godzin zgodnie z niniejszymi ogólnymi warunkami, zostaniesz zwolniony z obowiązku złożenia oferty.
Zamówienie możesz złożyć w dowolnym momencie. Jeżeli złożysz zamówienie poza godzinami pracy lub w święto, Sprzedawca potwierdzi Twoją ofertę e-mailem najpóźniej w ciągu 48 godzin od wysłania oferty lub w następnym dniu roboczym. Zawarcie umowy następuje poprzez przyjęcie przez Sprzedawcę złożonej przez Państwa oferty.
Metody Płatności
Przelew bankowy (przedpłata) Jeśli chcesz uregulować wartość zamówienia przelewem bankowym, wybierz metodę płatności „Przelew bankowy (przedpłata)”.
Płatność kartą bankową online
Jeśli chcesz opłacić wartość zamówienia kartą bankową, wybierz metodę płatności „Karta bankowa online”.
Metody akceptacji, opłaty za akceptację
Kupujący podczas odbioru zakupionego towaru ma obowiązek każdorazowo sprawdzić ilość i jakość zamówionego produktu, opakowanie oraz jego integralność w obecności sprzedawcy/kuriera.
Jeżeli zauważysz jakiekolwiek uszkodzenia, nie przyjmuj produktu i natychmiast powiadom sprzedawcę.
Jeśli nie sprawdzisz otrzymanego produktu lub nie zażądasz protokołu wadliwego wykonania, wszelka dalsza odpowiedzialność finansowa za powstałe szkody spoczywa wyłącznie na Kupującym/Tobie.
Kupujący potwierdza odbiór kompletnego i nieuszkodzonego produktu podpisując Fakturę lub Dowód Dostawy. Reklamacje dotyczące brakujących części przyjmujemy wyłącznie wraz z filmem przedstawiającym otwarcie opakowania.
Dostawa do domu przesyłką kurierską
Firma kurierska dostarczy zamówiony produkt pod wskazany przez Ciebie adres dostawy, skąd będziesz mógł go odebrać osobiście. Produkt jest dostarczany na ulicę (bramę) pod podanym przez Ciebie adresem. Jeśli zamówisz produkt na górze, wybierz w koszyku opcję dodatkowej dostawy. W przypadku pozostałych adresów zapytaj o indywidualną ofertę.
W przypadku zamówienia ogólny termin dostawy wynosi maksymalnie 30 dni od potwierdzenia zamówienia. Podany termin dostawy ma charakter informacyjny, odstępstwa od niego będą każdorazowo sygnalizowane e-mailem. Akceptując niniejsze ogólne warunki, potwierdzają Państwo, że Sprzedawca wyraźnie wyklucza jakąkolwiek odpowiedzialność odszkodowawczą z tytułu przekroczenia określonego czasu dostawy.
Zastrzeżenie praw, klauzula własności
Niektóre produkty dostępne na naszej stronie internetowej mogły zostać wycofane. W związku z tym zastrzegamy sobie prawo do częściowego lub całkowitego odrzucenia zamówień już potwierdzonych. Częściowa realizacja może nastąpić wyłącznie po konsultacji pomiędzy Sprzedawcą a Państwem. Jeżeli cena zakupu produktu zostanie ustalona z góry, kwota zostanie zwrócona w ciągu 5 dni roboczych.
Polityka prywatności
Imię i nazwisko oraz dane kontaktowe administratora danych
Nazwa administratora danych: Water Fun Kft. (dalej: Administrator danych)
Adres korespondencyjny administratora danych: 1151 Budapeszt, Visonta u. 1.
Adres e-mail administratora danych to: info@woou.pl
Numer telefonu administratora danych to +48459567036
Strona internetowa: https://www.woou.pl
Podstawa prawna, podstawa prawna, cel przetwarzania danych w serwisie, zakres przetwarzanych danych osobowych oraz czas przetwarzania danych
Informacje o korzystaniu z plików cookies
Co to jest plik cookie?
Administrator danych podczas odwiedzania serwisu wykorzystuje tzw. pliki cookies. Plik cookie to pakiet informacji składający się z liter i cyfr, który nasza witryna wysyła do Twojej przeglądarki w celu zapisania określonych ustawień, ułatwienia korzystania z naszej witryny i pomocy nam w gromadzeniu odpowiednich informacji statystycznych o naszych gościach. Pliki cookies nie zawierają danych osobowych i nie pozwalają na identyfikację konkretnego użytkownika. Pliki cookies często zawierają unikalny identyfikator – tajny, losowo wygenerowany numer – przechowywany na Twoim urządzeniu. Niektóre pliki cookie są usuwane po zamknięciu witryny, a niektóre są przechowywane na Twoim komputerze przez dłuższy czas.
Podstawa prawna i podstawa prawna plików cookies:
Podstawą zarządzania danymi jest ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz w sprawie uchylenie Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: RODO) oraz CVIII z 2001 roku w sprawie niektórych zagadnień dotyczących elektronicznych usług handlowych oraz usług związanych ze społeczeństwem informacyjnym. są przepisy prawa. Podstawą prawną zarządzania danymi jest RODO. Twoja zgoda zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a).
Główne cechy plików cookies wykorzystywanych przez witrynę:
Pliki cookie niezbędne do działania: Te pliki cookie są niezbędne do korzystania z witryny i umożliwiają korzystanie z podstawowych funkcji witryny. W przypadku ich braku wiele funkcji witryny nie będzie dostępnych. Czas życia tego typu plików cookies jest ograniczony do czasu trwania sesji.
Pliki cookie poprawiające wygodę użytkownika: Te pliki cookie zbierają informacje o sposobie korzystania przez użytkownika z witryny, na przykład, które strony są najczęściej odwiedzane lub jaki komunikat o błędzie pojawia się na stronie. Te pliki cookie nie zbierają informacji identyfikujących odwiedzającego, to znaczy działają z całkowicie ogólnymi, anonimowymi informacjami. Uzyskane z nich dane wykorzystujemy w celu poprawy wydajności strony internetowej. Czas życia tego typu plików cookies jest ograniczony do czasu trwania sesji.
Spersonalizowane pliki cookie do retargetingu RTB Mogą pojawiać się u poprzednich gości lub użytkowników podczas przeglądania innych stron internetowych w sieci reklamowej Google lub wyszukiwania haseł związanych z jej produktami lub usługami. Odwiedzający witrynę mogą zrezygnować z korzystania z technologii RTB, klikając następujący link: http:// adpilot.com/index.php?pid=opt-out
Jeżeli nie wyrazisz zgody na używanie plików cookies, niektóre funkcje nie będą dla Ciebie dostępne. Więcej informacji na temat usuwania plików cookie można znaleźć pod następującymi linkami:
Internet Explorer: http://windows.microsoft.com/en-us/internet-explorer/delete-manage-cookies#ie=ie-11
Firefox: https://support.mozilla.org/en-US/kb/cookies-information-websites-store-on-your-computer
Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=pl
Zarządzanie danymi związanymi z zamówieniami i fakturowaniem
Podstawa prawna i podstawa prawna zarządzania danymi:
Podstawą zarządzania danymi jest ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz w sprawie uchylenie dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej: RODO.) oraz przepisów ustawy C z 2000 r. o rachunkowości (Sztv.). Podstawą prawną zarządzania danymi jest RODO. Twoja zgoda zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a) oraz – w przypadku wycofania zgody – RODO. Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c) Administratora danych osobowych, wypełnienie obowiązku prawnego określonego w Sztv.
Cel zarządzania danymi:
Wystawienie faktury zgodnie z przepisami prawa i dopełnienie obowiązku prowadzenia ksiąg rachunkowych. Sztv. Zgodnie z § 169 ust. 1-2, spółki gospodarcze mają obowiązek prowadzenia dokumentów księgowych bezpośrednio i pośrednio wspierających prowadzenie księgowości.
Zakres przetwarzanych danych:
Imię i nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu.
Czas zarządzania danymi:
Faktury wystawione przez Sztv. Na podstawie § 169 ust. 2 należy ją przechowywać przez okres 8 lat od daty wystawienia faktury. Informujemy, że w przypadku cofnięcia przez Państwa zgody na wystawienie faktury, Administratorem Danych jest RODO. Na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c) przysługuje Państwu prawo do przechowywania danych osobowych uzyskanych w trakcie wystawienia faktury przez 8 lat.
Zarządzanie danymi związanymi z dostawą towarów
Podstawa prawna i podstawa prawna zarządzania danymi:
Podstawą zarządzania danymi jest RODO. przepisy oznaczają. Podstawą prawną zarządzania danymi jest RODO. Twoja zgoda zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a).
Cel zarządzania danymi:
W przypadku dostawy towarów celem zarządzania danymi jest dostarczenie Państwu zamówionego towaru zgodnie z Państwa potrzebami, przy współpracy z naszym partnerem umownym.
Zakres przetwarzanych danych:
Imię i nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu.
Czas zarządzania danymi:
Administrator danych zarządza danymi do momentu dostarczenia zamówionego towaru.
Zarządzanie danymi związanymi z wysyłaniem newsletterów
Podstawa prawna i podstawa prawna zarządzania danymi:
Podstawą zarządzania danymi jest RODO. i XLVIII z 2008 roku w sprawie podstawowych warunków i niektórych ograniczeń działalności reklamy gospodarczej. prawo (gr.) oznacza. Podstawą prawną zarządzania danymi jest RODO. Artykuł 6 ust. 1 lit. a) i Grt. Twoja zgoda zgodnie z § 6 ust. 1-2.
Cel zarządzania danymi:
Celem zarządzania danymi jest informowanie Cię o najnowszych i najlepszych ofertach oraz promocjach. Informujemy, że w newsletterze zamieszczamy reklamy nie tylko Administratora, ale także innych firm biznesowych, jednak nie przekazujemy im ani nie przekazujemy Twoich danych osobowych.
Zakres przetwarzanych danych:
Imię i nazwisko, adres e-mail.
Czas zarządzania danymi:
Do czasu cofnięcia zgody osoby, której dane dotyczą.
Zarządzanie danymi związanymi z rejestracją
Podstawa prawna i podstawa prawna zarządzania danymi:
Podstawą zarządzania danymi jest RODO. oraz ustawa V z 2013 r. Kodeks cywilny (Ptk.). Podstawą prawną zarządzania danymi jest RODO. Twoja zgoda zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a).
Cel zarządzania danymi:
Dzięki przechowywaniu danych wprowadzonych podczas rejestracji Administrator może świadczyć wygodniejszą usługę (np. nie trzeba ponownie wprowadzać osoby, której dane dotyczą, przy dokonywaniu nowego zakupu)
Zakres przetwarzanych danych:
Podczas zarządzania danymi Administrator danych zarządza Twoim imieniem i nazwiskiem, adresem wysyłki, adresem rozliczeniowym, numerem telefonu, adresem e-mail i hasłem.
Czas zarządzania danymi:
Do czasu wycofania zgody.
Dodatkowe zarządzanie danymi
Jeżeli Administrator danych chce kontynuować przetwarzanie danych, udziela wstępnej informacji o istotnych okolicznościach przetwarzania danych (podstawa prawna i podstawa prawna przetwarzania danych, cel przetwarzania danych, zakres przetwarzanych danych, czas przetwarzania danych).
Informujemy, że Administrator danych ma obowiązek realizować pisemne żądania organów dotyczące danych w oparciu o prawne upoważnienie. Administratorem danych jest RODO. Zgodnie z art. 30 Administrator danych prowadzi rejestr (do jakiego organu, jakie dane osobowe, na jakiej podstawie prawnej, kiedy Administrator je przekazał), o treści którego Administrator danych udziela informacji na żądanie, chyba że informacje te są zabronione przez prawo.
O korzystaniu z podmiotów przetwarzających dane i ich działaniach związanych z zarządzaniem danymi
Przetwarzanie danych w celu przechowywania danych osobowych
Nazwa podmiotu przetwarzającego dane: Shoprenter.hu Kft.
Dane kontaktowe podmiotu przetwarzającego dane: Numer telefonu: +36-1/234-5011, Adres e-mail: info@shoprenter.hu
Procesor Danych przechowuje dane osobowe na podstawie pisemnej umowy z Administratorem Danych. Nie masz prawa dostępu do danych osobowych.
Czynność przetwarzania danych związana z dostawą towaru
Przetwarzający uczestniczy w dostawie zamówionego towaru na podstawie pisemnej umowy zawartej z Administratorem Danych. Przetwarzający może przy tym przetwarzać imię i nazwisko, adres oraz numer telefonu Klienta do czasu dostarczenia zamówionego towaru, po czym dane te zostaną niezwłocznie usunięte.
Środki bezpieczeństwa danych
Administrator Danych oświadcza, że podjął odpowiednie środki bezpieczeństwa w celu ochrony danych osobowych przed nieuprawnionym dostępem, zmianą, przekazaniem, ujawnieniem, usunięciem lub zniszczeniem, a także przed przypadkowym zniszczeniem i uszkodzeniem, a także przed utratą dostępu na skutek zmiany zastosowana technologia.
Twoje prawa podczas zarządzania danymi
W okresie zarządzania danymi przysługuje Państwu:
prawo do informacji,
prawo do poprawiania danych,
prawo do usunięcia danych,
prawo do zablokowania danych,
prawo do protestu.
W okresie zarządzania danymi możesz żądać od Administratora danych informacji na temat zarządzania Twoimi danymi osobowymi. Administrator danych poinformuje Cię pisemnie, w zrozumiałej formie, niezwłocznie po zgłoszeniu żądania, jednak nie później niż w terminie 25 dni, o przetwarzanych danych, celu, podstawie prawnej i czasie przetwarzania danych oraz - jeżeli dane zostały również przekazane – o tym, kto i w jakim celu otrzymuje lub otrzymał dane.
W okresie zarządzania danymi możesz żądać od Administratora sprostowania Twoich danych osobowych. Administrator danych spełni Twoje żądanie najpóźniej w terminie 15 dni.
Mają Państwo możliwość żądania usunięcia swoich danych osobowych, na co Administrator danych ma obowiązek odpowiedzieć najpóźniej w terminie 15 dni. Prawo do usunięcia nie obejmuje przypadku, gdy Administrator danych jest zobowiązany przepisami prawa do dalszego przechowywania danych lub gdy RODO. Zgodnie z art. 6 ust. 1 Administrator danych jest uprawniony do dalszego przetwarzania danych osobowych (np. w związku z wystawieniem faktury).
Możesz żądać, aby Administrator danych zablokował przetwarzanie danych osobowych, jeżeli trwałe usunięcie danych naruszałoby uzasadnione interesy osoby, której dane dotyczą. Tak zablokowane dane osobowe mogą być przetwarzane jedynie tak długo, jak długo istnieje cel, który uniemożliwiał ich usunięcie.
Możesz sprzeciwić się przetwarzaniu Twoich danych osobowych,
jeżeli przetwarzanie lub przekazanie danych osobowych jest niezbędne wyłącznie w celu wywiązania się z obowiązku prawnego ciążącego na Administratorze danych lub dla realizacji prawnie uzasadnionych interesów Administratora danych, odbiorcy danych lub strony trzeciej, z wyjątkiem przypadku obowiązkowego przetwarzania danych oraz RODO. w przypadku przewidzianym w art. 6 ust. 1;
jeżeli dane osobowe zostaną wykorzystane lub przekazane – bez Twojej zgody – w celu bezpośredniego nabycia przedsiębiorstwa, badania opinii publicznej lub badań naukowych.
Administrator danych rozpatruje sprzeciw w najszybszym możliwym terminie, jednak nie później niż w terminie 15 dni od dnia złożenia żądania, podejmuje decyzję co do jego zasadności i informuje Cię o swojej decyzji w formie pisemnej. Jeżeli administrator danych nie zastosuje się do żądania osoby, której dane dotyczą, sprostowania, zablokowania lub usunięcia, w terminie 25 dni od otrzymania żądania, informuje o faktycznych i prawnych podstawach odrzucenia żądania poprawienia, zablokowania lub usunięcia w formie pisemnej lub za pośrednictwem zgodę osoby, której dane dotyczą, w formie elektronicznej.
Środki zaradcze
Jeżeli Twoim zdaniem Administrator danych naruszył przepis prawa dotyczący zarządzania danymi lub nie spełnił któregokolwiek z Twoich żądań, możesz wszcząć postępowanie wyjaśniające prowadzone przez Krajowy Urząd Ochrony Danych i Wolności Informacji (adres: 1530 Budapeszt, Pf. : 5., e-mail: ugyfelszolgalat@naih.hu).
Informujemy również, że w przypadku naruszenia przepisów prawa dotyczących zarządzania danymi lub gdy Administrator nie spełnił któregokolwiek z Twoich żądań, możesz wystąpić do Sądu przeciwko Administratorowi.
Rejestracja w rejestrze ochrony danych
RODO. zgodnie z jej postanowieniami Administrator danych ma obowiązek zgłaszania niektórych operacji na danych do rejestru ochrony danych.
Numer rejestracyjny ochrony danych: NAIH-112378/2017
Dodatkowy numer rejestracyjny ochrony danych: NAIH-112379/2017
Modyfikacja informacji dotyczących zarządzania danymi
Administrator danych zastrzega sobie prawo do modyfikacji niniejszych informacji dotyczących zarządzania danymi. Korzystając ze strony internetowej po wejściu w życie zmiany, akceptujesz zmienione informacje dotyczące zarządzania danymi. Administrator danych zapewnia, że w przypadku modyfikacji na stronie internetowej dostępna jest również poprzednia wersja tekstu.
Informacja konsumencka 45/2014. (II.26.) Na podstawie dekretu rządowego
Informacja o prawie konsumenta do odstąpienia od umowy
45/2014. (II. 26.) Zgodnie z § 20 Rozporządzenia Rządu mają Państwo prawo odstąpić od umowy bez podania przyczyny. Konsument ma prawo odstąpienia od umowy
a) w przypadku umowy sprzedaży towaru
aa) za towar,
ab) przy zakupie i sprzedaży kilku towarów, jeżeli poszczególne towary są dostarczane w różnym czasie, ostatni dostarczony towar,
można z niej skorzystać w terminie czternastu dni od dnia otrzymania przesyłki przez konsumenta lub przez wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż wskazany przez niego przewoźnik.
Postanowienia niniejszego punktu nie wpływają na prawo Konsumenta do skorzystania z prawa odstąpienia od umowy określonego w niniejszym punkcie w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia odbioru towaru.
Oświadczenie o odstąpieniu od umowy, skorzystanie przez konsumenta z prawa odstąpienia od umowy lub wypowiedzenia umowy
45/2014, Konsument (II.26.) Z prawa zagwarantowanego w § 20 Rozporządzenia Rządu mogą Państwo skorzystać poprzez wyraźne oświadczenie w tej sprawie lub korzystając z obecnego - który można również pobrać ze strony internetowej - wzoru oświadczenia, przesyłając go na adres następujący adres: 1151 Budapeszt, Visonta u. 1.; info@woou.pl
Przykładowe oświadczenie o odstąpieniu od umowy
Do: Water Fun Kft
Adres: 1151 Budapeszt, Visonta u. 1.
Ja/my niżej podpisany oświadczam, że korzystam/my z prawa odstąpienia od umowy/wypowiedzenia umowy sprzedaży następujących towarów lub świadczenia następującej usługi:
Data zawarcia umowy/data odbioru:
Imię i nazwisko konsumenta(-ów):
Adres konsumenta(-ów):
Podpis konsumenta(-ów): (tylko w przypadku oświadczenia składanego w formie papierowej)
Przestarzały
------------------
Ważność oświadczenia Konsumenta o odstąpieniu od umowy
Prawo do odstąpienia od umowy uważa się za zrealizowane w terminie, jeżeli Konsument prześle oświadczenie w terminie 14 dni kalendarzowych.
Na Konsumencie ciąży ciężar udowodnienia, że skorzystał z prawa odstąpienia od umowy zgodnie z tym przepisem.
Sprzedawca ma obowiązek potwierdzić oświadczenie Konsumenta o odstąpieniu od umowy na elektronicznym nośniku danych po jego otrzymaniu.
Obowiązki Sprzedawcy w przypadku odstąpienia od umowy przez Konsumenta
Obowiązek Sprzedającego do zwrotu pieniędzy
Jeżeli konsumentem jest 45/2014. (II.26.) odstąpi od umowy zgodnie z § 22 Rozporządzenia Rządu, Sprzedawca zwróci konsumentowi pełną kwotę zapłaconą przez konsumenta tytułem odszkodowania, w tym koszty poniesione w związku ze spełnieniem świadczenia, takie jak opłata za dostawę, najpóźniej w ciągu czternastu dni od powzięcia wiadomości o odstąpieniu. Należy pamiętać, że zapis ten nie dotyczy dodatkowych kosztów wynikających z wyboru środka transportu innego niż najtańszy standardowy środek transportu.
Sposób realizacji obowiązku zwrotu przez Sprzedawcę
45/2014. (II.26.) W przypadku odstąpienia lub rozwiązania umowy zgodnie z § 22 Rozporządzenia Rządu, Sprzedawca zwróci konsumentowi należność w taki sam sposób, w jaki użył konsumenta sposobu płatności. Sprzedawca, za wyraźną zgodą Konsumenta, może skorzystać z innego sposobu płatności w celu dokonania zwrotu, jednak Konsument nie może z tego tytułu zostać obciążony żadnymi dodatkowymi opłatami. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia powstałe na skutek błędnego i/lub niedokładnego podania przez Konsumenta numeru rachunku bankowego lub adresu pocztowego.
Dodatkowe koszty
Jeżeli Konsument wyraźnie wybrał inny środek transportu niż najtańszy zwykły środek transportu, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu powstałych z tego tytułu dodatkowych kosztów. W takim przypadku jesteśmy zobowiązani zwrócić towar do wysokości wskazanych ogólnych kosztów dostawy. Dzięki opcji anulowania możesz dokonać pisemnej lub ustnej rezygnacji przed dostawą produktu. Po dostawie możesz tego dokonać w ten sam sposób, jednocześnie ze zwrotem produktu. Zgodnie z prawem, w przypadku rezygnacji z zakupu produktu, jeden z kosztów wysyłki (dostawy lub zwrotu) pokrywa kupujący!
Prawo zatrzymania
Sprzedawca może wstrzymać się z należną konsumentowi kwotą do czasu, aż konsument zwróci produkt lub udowodni ponad wszelką wątpliwość, że go zwrócił; z tych dwóch, należy wziąć pod uwagę datę wcześniejszą. Nie przyjmujemy przesyłek wysyłanych za pobraniem.
W przypadku odstąpienia lub wygaśnięcia zobowiązań Konsumenta
Zwrot produktu
Jeżeli konsumentem jest 45/2014. (II.26.) odstępuje od umowy zgodnie z § 22 Rozporządzenia Rządu, ma obowiązek niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie czternastu dni od dnia powiadomienia o odstąpieniu zwrócić towar albo przekazać go Sprzedającemu lub osobie upoważnionej przez Sprzedającego do odbioru towaru. Zwrot uważa się za dokonany w terminie, jeżeli Konsument odeśle towar przed upływem terminu.
Ponoszenie kosztów związanych ze zwrotem produktu
Konsument ponosi koszt zwrotu produktu. Produkt należy odesłać na adres Sprzedawcy.
Odpowiedzialność konsumenta za amortyzację
Konsument odpowiada za utratę wartości wynikającą z używania wykraczającego poza konieczny do stwierdzenia charakteru, właściwości i funkcjonowania produktu.
Wyłączenie prawa odstąpienia od umowy
Sprzedawca w szczególności zwraca Twoją uwagę na fakt, że nie możesz skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy zgodnie z sekcją 29 dekretu rządowego 45/2014 (II.26). w przypadkach, o których mowa w ust. 1, w szczególności w przypadku określonych w lit. „b”, „c” i „e”: „w odniesieniu do towaru lub usługi, na cenę lub opłatę, na którą rynek pieniężny nie ma wpływu przedsiębiorstwa, § 20 (zależy od jej ewentualnych wahań nawet w terminie określonym w ust. 2), „w przypadku towaru nieprefabrykowanego, który został wyprodukowany na podstawie instrukcji lub na wyraźne żądanie konsumenta albo w w przypadku towarów wyraźnie dostosowanych do potrzeb konsumenta; „w odniesieniu do towarów w zamkniętym opakowaniu, których po otwarciu po dostarczeniu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę.
Gwarancja na akcesoria, gwarancja na produkt, gwarancja
Niniejsza część informacji dla konsumentów została przygotowana zgodnie z Załącznikiem nr 3 Rozporządzenia Rządu 45/2014 (II.26) w oparciu o upoważnienie zawarte w art. 9 ust. 3 Rozporządzenia Rządu 45/2014 (II.26).
Gwarancja na akcesoria
W którym przypadku możesz skorzystać z gwarancji na akcesoria?
W przypadku nienależytego wykonania przez Sprzedawcę mogą Państwo dochodzić wobec Sprzedawcy roszczeń z tytułu rękojmi na zasadach Kodeksu Cywilnego.
Jakie prawa przysługują Ci w związku z roszczeniem gwarancyjnym?
Możesz – według własnego wyboru – skorzystać z następujących roszczeń gwarancyjnych na akcesoria:
Możesz żądać – według własnego wyboru – naprawy albo wymiany, chyba że spełnienie wybranego przez Ciebie żądania jest niemożliwe albo wiązałoby się z nieproporcjonalnymi dodatkowymi kosztami dla Sprzedawcy w porównaniu ze spełnieniem innego żądania. Jeśli nie zażądałeś lub nie mogłeś poprosić o naprawę lub wymianę, możesz zażądać proporcjonalnej dostawy odszkodowania lub możesz naprawić wadę na koszt Sprzedawcy, możesz zlecić naprawę komuś innemu lub – w ostateczności – możesz także odstąpić od umowy.
Możesz przenieść prawo z wybranej przez Ciebie gwarancji na akcesoria na inną, poniesiesz jednak koszt przeniesienia, chyba że było to uzasadnione lub Sprzedawca podał ku temu powód.
Jaki jest termin dochodzenia roszczeń gwarancyjnych?
Masz obowiązek zgłosić błąd niezwłocznie po jego wykryciu, nie później jednak niż w ciągu dwóch miesięcy od wykrycia błędu. Jednocześnie zwracamy uwagę na fakt, że po upływie dwuletniego okresu przedawnienia od zakończenia umowy nie można już dochodzić uprawnień z tytułu rękojmi na akcesoria.
Przeciwko komu możesz dochodzić roszczeń gwarancyjnych na akcesoria?
Możesz dochodzić roszczenia z tytułu gwarancji na akcesoria przeciwko Sprzedającemu.
Jakie są inne warunki dochodzenia praw z tytułu gwarancji na akcesoria?
W ciągu sześciu miesięcy od daty dostawy nie ma innego warunku uznania roszczenia gwarancyjnego na akcesoria niż zgłoszenie wady, jeśli udowodnisz, że produkt lub usługa została dostarczona przez Sprzedawcę. Jednakże po upływie sześciu miesięcy od wykonania masz już obowiązek wykazać, że stwierdzona przez Ciebie wada istniała już w chwili wykonania.
Gwarancja
W którym przypadku możesz skorzystać z gwarancji na produkt, prawda?
W przypadku wady rzeczy ruchomej (produktu) możesz - według własnego wyboru - zgłosić roszczenie gwarancyjne na akcesoria lub roszczenie z tytułu rękojmi na produkt.
Jakie prawa przysługują Ci w związku z roszczeniem gwarancyjnym na produkt?
W ramach roszczenia gwarancyjnego na produkt możesz żądać jedynie naprawy lub wymiany wadliwego produktu.
W którym przypadku produkt uznaje się za wadliwy?
Produkt jest wadliwy, jeżeli nie odpowiada wymaganiom jakościowym obowiązującym w chwili wprowadzenia go do obrotu lub nie posiada właściwości opisanych przez producenta.
Jaki jest termin dochodzenia roszczeń gwarancyjnych na produkt?
Roszczenie gwarancyjne na produkt możesz zgłosić w ciągu dwóch lat od wprowadzenia produktu do obrotu przez producenta. Po upływie tego terminu utracisz to prawo.
Przeciwko komu i na jakich innych warunkach możesz dochodzić swoich roszczeń gwarancyjnych na produkt?
Roszczenia z tytułu gwarancji na produkt możesz dochodzić wyłącznie wobec producenta lub dystrybutora rzeczy ruchomej. W przypadku roszczenia gwarancyjnego na produkt należy udowodnić wadę produktu.
W jakich przypadkach producent (dystrybutor) jest zwolniony z obowiązków gwarancyjnych produktu?
Producent (dystrybutor) jest zwolniony z obowiązków gwarancyjnych na produkt tylko wtedy, gdy może udowodnić, że:
produkt nie został wyprodukowany ani wprowadzony do obrotu w ramach jego działalności gospodarczej, lub
wada nie była wykrywalna według stanu nauki i techniki w momencie wprowadzenia jej do obrotu lub
wada produktu wynika ze stosowania przepisów prawa lub bezwzględnie obowiązujących przepisów urzędowych.
Wystarczy, że producent (dystrybutor) udowodni jeden powód zwolnienia.
Należy pamiętać, że ze względu na tę samą wadę nie można jednocześnie dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi na akcesoria i roszczeń z tytułu rękojmi na produkt. Jeśli jednak roszczenie gwarancyjne na produkt zostanie pomyślnie zrealizowane, możesz zgłosić roszczenie gwarancyjne na akcesoria dotyczące wymienionego produktu lub naprawionej części przeciwko producentowi.
Gwarancja
W którym przypadku możesz skorzystać z gwarancji, prawda?
W przypadku nienależytego wykonania wierzyciel obowiązany jest udzielić rękojmi na podstawie umowy.
Jakie produkty gwarantujemy i na jak długo?
151/2003 w sprawie obowiązkowej gwarancji na niektóre dobra konsumpcyjne trwałego użytku. (IX. 22.) Dekret rządowy określa przypadki rękojmi obowiązkowej. W przypadku Produktów nie objętych tym zakresem Sprzedawca nie udziela rękojmi, chyba że niniejsze Ogólne Warunki wyraźnie stanowią inaczej.
Zasady uznawania gwarancji
Roszczenia gwarancyjne można zgłaszać w okresie gwarancyjnym. Jeżeli dłużnik nie wykonał w odpowiednim terminie swojego zobowiązania wobec reklamującego, roszczenie z tytułu rękojmi można dochodzić przed sądem w terminie trzech miesięcy od upływu terminu wskazanego w zawiadomieniu, choćby okres rękojmi już upłynął. Niedotrzymanie tego terminu skutkować będzie utratą uprawnień. Bieg okresu gwarancyjnego rozpoczyna się z dniem przekazania produktu konsumenckiego konsumentowi lub dokonania przez firmę lub jej przedstawiciela uruchomienia. W przypadku roszczeń gwarancyjnych wykraczających poza okres gwarancyjny prosimy o kontakt z producentem!
Zgłoszenia gwarancyjnego można dokonać poprzez przedstawienie łącznie poniższych dokumentów:
· Pełne fabryczne opakowanie produktu wraz ze wszystkimi fabrycznymi akcesoriami;
· Kopia paragonu lub faktury;
· Karta gwarancyjna wystawiona przez naszą firmę;
· Do produktu dołączona jest fabryczna karta gwarancyjna.
W przypadku ich częściowego lub całkowitego braku, reklamacja gwarancyjna nie może zostać uznana!
Urządzenia przywiezione do naszej firmy z problemem gwarancyjnym zostaną przekazane naszemu odpowiedniemu dostawcy, który zapewni naszej firmie zaplecze gwarancyjne, który zbada wskazany problem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Czas realizacji napraw gwarancyjnych i przeglądów gwarancyjnych wynosi zazwyczaj 1-2 tygodnie, jednak serwisy zastrzegają sobie prawo do wydłużenia tego terminu w uzasadnionych przypadkach, dlatego informacja ta nie stanowi zobowiązania do zachowania jakiegokolwiek terminu dotyczącego realizacji gwarancji.
O rozpatrzeniu Twojego zgłoszenia gwarancyjnego poinformujemy Cię e-mailem lub pisemnie.
· Wykrytą usterkę należy zgłosić na adres e-mail dystrybutora (sprzedawcy), producenta/importera, pisemnie lub do centralnego serwisu specjalistycznego (więcej informacji i numer telefonu znajdziesz w karcie gwarancyjnej dołączonej do produktu) . Jeżeli w wyniku sprawdzenia serwisu zgłoszenie okaże się uzasadnione, producent zobowiązuje się do niezwłocznej wymiany produktu.
Jeśli uznasz naszą decyzję dotyczącą Twojej gwarancji lub żądania wymiany za nieuczciwą, możesz postępować zgodnie z sekcjami dotyczącymi reklamacji zawartymi w niniejszych OW.
Nasz sklep internetowy nie przyjmuje przesyłek wysyłanych pocztą, w każdym przypadku zostaną one zwrócone do nadawcy! We wszystkich przypadkach kupujący ponosi koszty zwrotów gwarancyjnych. Oczywiście, jeśli po zwrocie okaże się, że jest to wada rzeczowa lub problem objęty warunkami gwarancji, sklep internetowy zwróci później koszt przesyłki. W przypadku problemów naprawionych przez stronę trzecią lub spowodowanych nieprofesjonalną obsługą i regulacją oraz problemów nieobjętych warunkami gwarancji, nie możemy zwrócić kosztów wysyłki.
Jeżeli na produkt nie został wskazany okres rękojmi lub rękojmi, prosimy o kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta w celu zapytania o okres rękojmi lub rękojmi.
Aby móc uznać roszczenie gwarancyjne za zasadne, należy także odpowiednio zastosować zasady korzystania z uprawnień z tytułu gwarancji dodatkowej.
Kiedy Sprzedawca jest zwolniony z obowiązku gwarancyjnego?
Sprzedawca jest zwolniony z obowiązku rękojmi tylko wtedy, gdy wykaże, że przyczyna wady powstała po spełnieniu świadczenia.
Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że z uwagi na tę samą wadę nie można dochodzić roszczeń z tytułu rękojmi i rękojmi na akcesoria, ani roszczeń z tytułu rękojmi i rękojmi na produkt jednocześnie, równolegle do siebie, lecz w przeciwnym razie przysługują uprawnienia z tytułu rękojmi niezależnie od uprawnień z tytułu rękojmi.
WARUNKI ZAKUPU
Nie odpowiadamy za błędy jakie mogą pojawić się na stronie, zastrzegamy sobie prawo do zmiany ceny.
Minimalna wartość zamówienia:
nie ma.
W zamówieniu proszę podać następujące informacje:
Numer artykułu produktu, cena katalogowa i zamawiana ilość.
Ceny
Nasze ceny podawane są w PLN, ceny wyróżnione pogrubioną czcionką zawierają podatek VAT i obowiązują do momentu wydania kolejnego katalogu.
Zastrzegamy sobie prawo do zmiany cen bez wcześniejszego powiadomienia. We wszystkich przypadkach ceny podane w naszym potwierdzeniu są cenami przewodnimi.
Różnice
Dostarczone artykuły mogą nieznacznie różnić się kolorem, rozmiarem i wzorem od opublikowanych w katalogu lub od dostarczonych wcześniej. Kolory w katalogu i na stronie internetowej mają charakter orientacyjny.
***
Budapest, 2023. […]